Z życia szkoły

10
Sty

ZŁOTO DZIEWCZĄT W FUTSALU

W dniach 9-10.01.2018 r. w ZSP nr 2 w Rumi odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Futsalu Dziewcząt. W turnieju wzięło udział osiem zespołów. Pięć z Wejherowa (PZS nr 1, PZS nr 2, PZS nr 3, PZS nr 4 oraz NSR), dwa z Rumi (PZS nr 1, PZS nr 2) i jeden z Redy (PZS). Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W naszej grupie los połączył cztery zespoły z Wejherowa: PZS nr 1,2,3,4.

W pierwszym dniu Mistrzostw zostały rozegrane mecze grupowe. Nasz zespół swój pierwszy mecz tego dnia rozegrał z PZS nr 3. Od pierwszego gwizdka nasze dziewczyny były stroną dominującą i pewnie wygrały 5-1. Trzeba zaznaczyć, że była to jedyna stracona bramka w całym turnieju!  Kolejną drużyną była reprezentacja PZS nr 2. To spotkanie również odbyło się pod nasze dyktando i wygraliśmy 2-0. W ostatnim meczu grupowym spotkaliśmy się z PZS nr 1. Po dwóch pierwszych meczach mieliśmy komplet punktów i pewne pierwsze miejsce w grupie, mimo to dziewczyny nie spuściły z tonu i wygrały 5-0.

Następnego dnia zostały rozegrane mecze półfinałowe o miejsce siódme, piąte, trzecie oraz finał. W pierwszym półfinale zagrały zespoły z PZS nr 2 Wejherowo oraz PZS Reda, pomimo wyrównanej gry wygrały dziewczyny z Wejherowa 4-1. W drugim półfinale nasze mistrzynie zagrały z PZS nr 1 Rumia. Od samego początku spotkania to my narzuciliśmy swój styl gry i wygraliśmy 2-0. W finale więc znowu spotkaliśmy się z zespołem „Elektryka”. Dziewczyny znając możliwości tej drużyny od razu ruszyły do ataków, akcja za akcją, strzał za strzałem i pewne niepodważalne zwycięstwo najlepszej drużyny w całych Mistrzostwach 5-0.

Nasze reprezentantki: Karolina Drewa, Klaudia Langa, Paulina Brzeska, Patrycja Cierocka, Angelika Górska, Kornelia Szymańska, Anna Miszka, Weronika Karmazy. Dziękujemy dziewczynom za walkę i determinację w dążeniu do Mistrzostwa.

Klasyfikacja końcowa:

  1. PZS nr 4 Wejherowo
  2. PZS nr 2 Wejherowo
  3. PZS nr 1 Rumia
  4. PZS Reda
  5. PZS nr 1 Wejherowo
  6. PZS nr 2 Rumia
  7. PZS nr 3 Wejherowo
  8. PZS Wejherowo