Z życia szkoły

Archiwum wiadomości 2017/2018

Archiwum wiadomości 2016/2017

Archiwum wiadomości 2015/2016

19
Paź

MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Złoty medal wywalczyły nasze uczennice w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych (10x800m ) odbywających się w czwartek 18 października w Garczynie. W zeszłym roku nasze dziewczęta zdobyły brązowy medal i w tym roku miały apetyt na więcej. Solidnie przygotowywały się przez cały okres wakacji i pierwszą część jesieni, co sprawiło, że forma wzrosła i nie dały rywalkom szans wygrywając z przewagą 45s na drugim zespołem. Na początku nie wyglądało to tak różowo. Po pierwszych czterech zmianach zespół z III LO w Gdyni prowadził z 30s przewagą nad naszą sztafetą. Zdecydowałyśmy się wtedy na zmianę taktyczną i przesunęłyśmy naszą...
Czytaj więcej
11
Paź

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

11.10.2018r. obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. Wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie hymnu narodowego rozpoczęło oficjalną część obchodów święta nauczycieli. Na nowej hali zgromadziło się przeszło trzystu uczniów, którzy za moment mieli przystąpić do ślubowania. Jako pierwsza głos zabrała  Pani Dyrektor Anna Wilk, która powitała pierwszoklasistów, podziękowała nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły, która rozpoczęła się specjalną piosenką dla polonistów do słów Mirosława Odynieckiego w wykonaniu Karoliny Dampc (do muzyki Zosi Roszman). Królowej nauk – matematyce, pokłoniła się Martyna Ronowska i Adrian Dymkowski,...
Czytaj więcej
11
Paź

NASZE MISTRZYNIE

Dziewczyny z Samochodówki ponownie Mistrzyniami Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych (10x800m), które odbyły się w czwartek 11.10.2018r na boiskach MOSiRu w Redzie. Na pierwszej zmianie pobiegła Ola Dominik z 1b , która wypracowała ponad 20s przewagę nad drugim zespołem. Na kolejnych zmianach nasze zawodniczki tylko zwiększały odległość nad rywalkami kończąc sztafetę na pierwszej pozycji z ponad minutową przewagą nad drugim zespołem. Za tydzień w Garczynie będziemy walczyć o medal. Niestety chłopcom nie udało się stanąć na podium. Po wyrównanej walce nasi uczniowie zajęli szóstą pozycję . Skład sztafety dziewcząt: Aleksandra Dominik, Natalia Wasilka, Dominika Dopke, Kamila Domarus, Julia Myszk, Marta...
Czytaj więcej
10
Paź

WYCIECZKA DO HISZPANII

Dnia 04.10.2018 o godzinie 5:30 przy budynku PZS nr 4 w Wejherowie w atmosferze ogólnego podniecenia zebrała się grupa składająca się z pięćdziesięciu sześciu osób z naszej szkoły, w tym czworga nauczycieli – pani Agaty Kubik, pana Łukasza Maja, pani Ewy Sowińskiej oraz pana Andrzeja Nazaruka. Po sprawdzeniu obecności wszyscy wsiedli do autokaru i równo o godzinie 6:00 wyruszyli w długo wyczekiwaną drogę do Hiszpanii. Podróż trwała trzydzieści godzin z przystankami w Niemczech i malowniczej Francji. Piątego października około południa odbyło się zakwaterowanie w hotelu Golden Sand w miejscowości Lloret de Mar na wybrzeżu Costa Brava. Niedługo potem cała grupa,...
Czytaj więcej
07
Paź

GRAND PRIX CITY TRAIL- TRÓJMIASTO

Świetny występ naszych dziewcząt w inauguracji biegów przełajowych na dystansie 5km z cyklu City Trail! Jesień w pełni, więc pora zacząć sezon biegów przełajowych. To już siódmy sezon, w którym nasi uczniowie raz w miesiącu od października do marca spędzają niedzielne przed południe na biegowo przemierzając ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego .Niesamowita atmosfera co roku przyciąga coraz więcej biegaczy, a dystans 5km bez limitu czasowego jest do pokonania dla każdego. W kategorii dziewcząt do lat 19tu Agata Maliszewska zajęła wysoką drugą pozycję, Dominika Dopke była trzecia, Angelika Stencel 4ta, Kamila Domarus 5ta, Patrycja Baranowska 9ta  a Kasia Wenta 10ta. W kategorii...
Czytaj więcej
06
Paź

OTWARTE BIEGI PRZEŁAJOWE- IV MEMORIAŁ MACIEJA KANTECKIEGO

W sobotnie przedpołudnie nasi reprezentanci wzięli udział w Biegu Memoriałowym M. Kanteckiego na dystansie 2km. Maciej Kantecki był wspaniałym nauczycielem wychowania fizycznego. Pasjonat swojego zawodu i wychowawca młodzieży od 1985r związany był z I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego. Trasa biegu wiodła ścieżkami parku A.Majkowskiego. Na mecie na każdego uczestnika czekała pamiątkowa koszulka i medal 🙂
05
Paź

VII FESTIWAL PRZYGODY WANOGA

5 października 2018 uczniowie realizujący poziom rozszerzony z geografii mieli okazję uczestniczyć w VII edycji Festiwalu Przygoda Wanoga, który odbywa się w Filharmonii Kaszubskiej. Jest to największa impreza tego typu odbywająca się jesienią w północnej Polsce, której nazwa nawiązuje do słowa oznaczającego po kaszubsku wycieczkę, podróż lub wędrówkę. Wśród gości festiwalu znajdują się ludzie oryginalni, często bardzo znani, którzy w ciekawy sposób chcą podzielić się swoimi pasjami, dokonaniami i osiągnięciami. Ci wszyscy, dla których podróżowanie – bardziej niż celem samym w sobie – jest pasją i sposobem na doświadczanie życia. My mieliśmy okazję posłuchać dwóch prelekcji. Bartek Rubik w prezentacji...
Czytaj więcej
05
Paź

RAJD „NIEZAPOMINAJKA”

Dnia 05 października na Wzgórzu Wolności w Wejherowie odbyła się kolejna Impreza na Orientację „Niezapominajka”. W rywalizacji wzięło udział ponad  stu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć osiem punktów kontrolnych w określonym limicie czasu wynoszącym 80 minut. Przed startem nasi podopieczni wzięli udział w szkoleniu, na którym prowadzący wyjaśniał zasady Imprez na Orientację. Na trasie na uczestników czyhały punkty mylne i stowarzyszone, za które drużyna mogła dostać punkty karne. Naszą szkołę reprezentowało 5 drużyn. Każdej z nich udało się zebrać komplet punktów, zawodnicy poradzili sobie znakomicie. Wyniki zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu. Skład naszej reprezentacji...
Czytaj więcej
02
Paź

WIELKA DEBATA Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

2.10.2018 na wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się „Wielka Debata” organizowana przez Instytut Debaty Publicznej. Debacie przyglądało się ponad 600 osób zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Gdańska, Sopotu, Gdyni, Rumi, Elbląga Sztumu, Trąbek Wielkich oraz z Wejherowa, które reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Karczewski Kamil, Mach Maciej, Talarczyk Małgorzata z klasy IE, Musiał Wiktoria z klasy IH, Cirocki Mateusz, Krzebietke Julia, Noweta Dominik z klasy IP, Jakub Szczęsny, Karolina Hass z klasy 2P oraz Jakub Woźniak i Daria Szela z klasy 2E. Teza debaty brzmiała: „Józef Piłsudski to najważniejszy ojciec polskiej niepodległości”. Marszałkiem tego dnia był Andrzej...
Czytaj więcej
02
Paź

MECZE ELIMINACYJNE PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 02.10.2018 r. odbyły się eliminacje Powiatowe w Piłce Nożnej 11-osobowej. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy.W pierwszej grupie znalazły się: NRS Wejherowo, PZS nr 3 Wejherowo i PZS nr 4 Wejherowo. Eliminacje odbyły się na górnym boisku WKS Gryf Wejherowo. Nasz zespól pierwszy mecz rozegrał z NRS Wejherowo. Pokonał go pewnie 4-0.W drugim meczu naszej grupy spotkali się zespoły NRS Wejherowo oraz PZS nr 3 Wejherowo. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli piłkarze z PZS nr 3 Wejherowo wygrywając 2-0. W ostatnim meczu tego dnia nasz zespół spotkał się z drużyną PZS nr 3 Wejherowo i to właśnie ten...
Czytaj więcej
27
Wrz

KAJAKAMI PO REDZIE

Wykorzystując piękną pogodę dnia 27.09.2018 i zapał klasy III a ZSZ wychowawca Adam Duda wraz z opiekunami Ewą Borowiak i Maciejem Syską wyruszyli na spływ kajakowy rzeką Redą na odcinku Wejherowo-Reda. Pogoda sprzyjała, słońce opalało.Rzeka na tym odcinku dostarczała nam niemało wrażeń, wielokrotnie zmieniając swoje oblicze. Czasami była trudna i wymagająca, nie wszyscy potrafili zapanować nad kajakiem, co powodowało lekkie podtopienia i kłopoty z nawigacją. Trasa mierzyła około 10 km i nie wybaczała błędów. Duże emocje budziły spiętrzenia wodne oraz zatopione konary drzew, które straszyły wystając z wody. Nasza wyprawa nie była obojętna także wędkarzom, którym notorycznie straszyliśmy ryby „swoim...
Czytaj więcej
26
Wrz

GALA TALENTÓW PZPOW – NAGRODA DLA MAKSYMILIANA

26 września na Gali Talentów- zorganizowanej po raz trzeci przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie- wręczono statuetki Gryfa dla najbardziej utalentowanych podopiecznych. Miło nam poinformować, że w kategorii DZIENNIKARSTWO nagrodę zdobył Maksymilian Rudnik (3e LO). Gratulujemy zasłużonego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!
26
Wrz

JESIENNY DZIEŃ TURYSTYKI 2018

  26 września odbyła się 15 już edycja Dnia Turystyki. Tym razem góra…….Jelenia Góra. Rajd pieszy Grupa piesza wybrała się na zachód od Wejherowa w kierunku Strzebielina. Trasa liczyła tylko około 17 km, dzięki czemu nie zmęczyliśmy się tak mocno jak w czasie poprzedniego rajdu jesiennego. Po dojechaniu pociągiem Interrego do Strzebielina Morskiego szliśmy głównie szlakiem pieszym lub rowerowym, które przecinają się z rzeką Łeba. Celem rajdu było zdobycie szczytu- moreny czołowej Jelenia Góra (wysokości 221 m npm), z której podziwialiśmy Pradolinę Redy – Łeby utworzoną w plejstocenie (czyli epoce lodowcowej). W drodze powrotnej ogrzaliśmy się przy ognisku zorganizowanym przez...
Czytaj więcej
24
Wrz

NA FALI BAŁTYKU- REJS ŻAGLOWCEM „ZAWISZA CZARNY”

„Pomorze na Morze” to organizowany przez Polski Związek Żeglarski projekt, do udziału w którym zgłosiła się nasza szkoła. Dzięki temu grupa uczniów mogła dziś- 24.09.2018r. zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Marynarki Wojennej, a następnie wypłynąć w rejs flagowym żaglowcem Związku Harcerstwa Polskiego- największym żaglowcem skautowym na świecie – Zawiszą Czarnym. Udało się, jak mówi stara piosenka o Zawiszy – „zaznać przygody, wiatru, morza i słońca”. Mogliśmy poznać słynny żaglowiec od maszynowni, przez kajuty, do okrętowej kuchni. Nie tylko przyglądaliśmy się pracy załogi, ale i dzielnie pomagaliśmy m.in. przy stawianiu, opuszczaniu żagli czy cumowaniu. Niewątpliwie zasmakowaliśmy uroków morskiej żeglugi. Wróciliśmy bogatsi o...
Czytaj więcej
21
Wrz

UCZNIOWIE „SAMOCHODÓWKI” SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

20 września uczniowie klas 3AFT i 4FT wzięli udział w kampanii „Sprzątani świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Akcja – Segregacja”. Celem tej cyklicznej akcji jest budowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy, promowanie efektywnej segregacji, dzięki której zaczynamy postrzegać śmieci jako źródło cennych surowców wtórnych. Pamiętajmy o tym, zanim zdecydujemy o losach kartonu po soku, butelki PET czy aluminiowej puszki. Młodzież naszej szkoły sprzątała ulice okalające budynek oraz pobliskie tereny prowadzące do ogródków działkowych przy ulicy Batalionu Morskiego. Uczniowie szybko zapełniali worki (a było czym!), dokonując segregacji zebranych odpadów. Po sprzątaniu wrócili do szkoły na...
Czytaj więcej
19
Wrz

PRZYGOTOWANIA DO TURNIEJU DEBAT Z OKAZJI STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 19.09.2018 roku uczniowie naszej szkoły: Jakub Woźniak klasa 2E, Daria Szela klasa 2E, Kornelia Bryła klasa 2H, Kołodziejski Eryk klasa 1aft i Paulina Markowska klasa 2h wzięli udział w szkoleniu dotyczącego regulaminu i zasad turnieju debaty oksfordzkiej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Turniej organizowany jest przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Instytutem Debaty Publicznej i składać się będzie z turniejów regionalnych, z których sześć najlepszych drużyn zmierzy się w turnieju finałowym. Odbędzie się on w dniach 8-9 listopada 2018 roku w Tczewie. Jeden z turniejów regionalnych odbędzie 18 października 2018 roku się w naszej szkole,...
Czytaj więcej
19
Wrz

INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH

Dnia 19.09.2018 klasy I e  i I h wraz z wychowawczyniami – panią Joanną Piotrowicz i panią Agatą Kubik wybrały się na wycieczkę integracyjną. Rozpoczęliśmy od zebrania się przed wejściem do szkoły około godziny 10.40 i udaniem się w stronę dworca, gdzie pociągiem pojechaliśmy do Wejherowo Śmiechowa. Stamtąd przeszliśmy dosyć spory kawałek drogi w pełnym, pięknym, wrześniowym słońcu na osiedle Fenikowskiego, gdyż w środku lasku zaplanowane było dla nas ognisko wraz z wieloma konkurencjami sportowymi. Na samym początku bardzo miło powitała nas pani Klaudia – animatorka (absolwentka naszej szkoły), która wymyślała prześmieszne zabawy. Podzieliliśmy się na dwie grupy; podczas gdy...
Czytaj więcej
18
Wrz

GDAŃSKI SALON MATURZYSTÓW 2018

W dniach 17-18 września br., na Uniwersytecie Gdańskim odbył się Salon Maturzystów Perspektywy, który przyciągnął tłumy maturzystów, wśród których byli uczniowie naszej szkoły. Swoją ofertę studiów przedstawiły liczne uczelnie z Pomorza i z innych regionów Polski. Była to dobra okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania. Uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w wykładach i prezentacji prowadzonych przez przedstawicieli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, na których mogli dowiedzieć się na temat egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Spotkania z ekspertami OKE, rozmowy z przedstawicielami licznych uczelni były dobrą okazją do zapoznania...
Czytaj więcej
15
Wrz

IV FT NA MAZURACH

Wyjazd krajoznawczo – edukacyjny do Wilkasów koło Giżycka był długo oczekiwany przez klasę czwartą fototechnika, ponieważ wycieczkę planowaliśmy już w maju. Pięknie położony ośrodek wczasowy – „Resort Niegocin”, znajdujący się na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, tuż nad samym jeziorem Niegocin, z prywatną przystanią jachtów i łodzi tak nas zauroczył, że postanowiliśmy, iż będziemy tam powracać organizując spotkania klasowe. Mazury odwiedzane we wrześniu mają niesamowity urok. Odnaleźliśmy tam spokój, piękne i malownicze pejzaże, przygodę z żubrami i rejs łodziami po jeziorze Niegocin. Pierwszy dzień naszego wyjazdu upłynął na podróży pociągiem do Giżycka, a następnie pieszym, ponad pięciokilometrowym rajdzie do ośrodka. Zmęczenie...
Czytaj więcej
03
Wrz

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19 I POWITANIE KLAS PIERWSZYCH

W rozpoczęciu roku szkolnego na boisku szkolnym wzięli udział uczniowie wszystkich klas pierwszych V Liceum Ogólnokształcącego i Technikum nr 3, uczniowie wszystkich klas Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 oraz uczniowie kilku klas Technikum nr 3. Dyrektor szkoły Anna Wilk w czasie uroczystości przedstawiła wychowawców klas pierwszych i powitała wszystkich zgromadzonych, w szczególności nowo przyjętych uczniów, wyrażając nadzieję, że będą dobrze się czuli w naszej szkole. Wszystkim uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły życzymy udanego, pełnego pozytywnych wrażeń i dobrych doświadczeń nowego roku szkolnego.
03
Wrz

OTWARCIE NOWEJ HALI SPORTOWEJ PODCZAS WOJEWÓDZKIEJ INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO

Dziś we wszystkich szkołach w Polsce wybrzmiał pierwszy dzwonek, rozpoczynający nowy rok szkolny. Dla społeczności  powiatu wejherowskiego i Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 było to rozpoczęcie wyjątkowe, bowiem tego dnia do użytku została oddana pełnowymiarowa hala sportowa. Na tak szczególną okoliczność przybyli do nas przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, posłowie na Sejm RP, przedstawiciele władz oświatowych, rektorzy szkół wyższych i dyrektorzy szkół powiatu wejherowskiego, współpracujący ze szkołą pracodawcy, przedstawiciele klubów sportowch oraz główny wykonawca obiektu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kolegiacie wejherowskiej pw. Trójcy Świętej pod przewodnictwem Jego ekscelencji ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Po zakończonej celebracji wszyscy zaproszeni...
Czytaj więcej