Z życia szkoły

20
Sty

WIECZÓR Z KULTURĄ ROSYJSKĄ

W sobotę 20 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Choczewo odbył się koncert „Na kresową nutę”. Piosenki rosyjskie, białoruskie i ukraińskie zaprezentowały znane ze swojego talentu muzycznego absolwentki naszej szkoły Aleksandra Łasińska i Malwina Sarzyńska oraz uczennica klasy II P Klaudia Kaczocha wraz z siostrą Natalią i koleżanką Agatą Pytel. Ten wieczór okazał się być wyprawą w świat innej kultury, pełnej rosyjskich romansów, ludowych przyśpiewek, piosenek bardów, m.in. B. Okudżawy i W. Wysockiego.  W czasie przerwy można było podziwiać malarstwo twórców ludowych i porozmawiać z nietypowymi gośćmi. Wśród widowni nie zabrakło uczniów naszej szkoły uczących się języka rosyjskiego, którzy swoją obecnością przysporzyli wiele radości występującym artystom.