10
Lip

ULTRAMARATOŃCZYCY  W SAMOCHODÓWCE

TriCity Trail- pod taką nazwą 10 lipca 2016r odbył się drugi Ultramaraton i  Półmaraton z metą w parku im.Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie.

Nasza szkoła ponownie została bazą dla uczestników obu biegów. O 14:00 biuro zawodów  (dolny hol) zostało otwarte i zaczęli zjeżdżać się zawodnicy z całej Polski . O 18:00 na dużej sali gimnastycznej odbył się pokaz filmów połączony ze spotkaniem z bohaterem i autorem filmu „Dymus Dokument”. Tytułowy Dymus to jeden z najlepszych fotografów sportowych w naszym kraju. Znany  z wielu imprez biegowych – również z poprzedniej edycji TriCity Trail. O 20:00 odbyła się odprawa dla uczestników biegu Ultramaratońskiego, w czasie której organizatorzy przekazywali ostatnie wskazówki dotyczące przebiegu trasy. Następnego dnia o godzinie 3:45 ultramaratończycy wsiedli do autokaru i pojechali na start.

Dystans biegu ultra maratońskiego to 80km. Start do biegu odbył się o 5 rano z wejścia do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku. Trasa biegu prowadziła szlakami turystycznymi TPK aż do Wejherowa. Limit czasu na pokonanie biegu wyniósł 13 h . Ten morderczy dystans ukończyło ponad 130 zawodników. Najlepszym okazał się Roman Elwart z Pucka z czasem 7 h 31min.

Start i meta biegu półmaratońskiego znajdowała się w parku im.A.Majkowskiego. Na tym dystansie wystartowało prawie 400 biegaczy. Najszybszą zawodniczką okazała się Monika Rolbiecka, a wśród panów najlepszy czas miał Michał Rolbiecki. Na trzecim stopniu podium stanęła nasza absolwentka Katarzyna Konkel. Siedemnaste miejsce zajął nasz absolwent Grzegorz Kepka, a Adam Fleming (również absolwent) 152 miejsce.

Nieoceniona okazała się pomoc naszych uczniów i absolwentów, którzy pracowali jako wolontariusze w biurze zawodów, na punktach odżywczych i kontrolnych na trasie ultra i półmaratonu. Mimo sezonu wakacyjnego wywiązali się z zobowiązania i stawili się gotowi do działania. Osoby bez pomocy których organizacja biegów nie byłaby perfekcyjna: Joanna Popiołek, Katarzyna Grubba, Marta Topp, Amadeusz Brzeziński, Dagmara Kielińska, Karolina Lesner, Oliwia Motyka, Weronika Lang oraz Katarzyna Klassa i Ewa Selke. Dziękujemy 🙂