Z życia szkoły

18
Sty

TENIS STOŁOWY CHŁOPCÓW- TUŻ ZA PODIUM

Dnia 18.01.2018 r. w PZS nr 3 w Wejherowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W naszej grupie znalazły się drużyny z NSR Wejherowo, PZS nr 2 Wejherowo oraz PZS nr 1 Rumia. Nasi chłopcy swój pierwszy mecz rozegrali z NSR Wejherowo. Spotkanie to było bardzo zacięte, ale to my byliśmy bardziej precyzyjni i wygraliśmy 3-2. Kolejny pojedynek przyszło nam rozegrać z PZS nr 1 Rumia. Od początku meczu to my dyktowaliśmy warunki i pewnie wygraliśmy 3-0. W ostatnim meczu grupowym zagraliśmy z PZS nr 2 Wejherowo. Pojedynek ten był decydujący o zajęciu pierwszego miejsca w grupie. Walka o każdą piłkę, punkt za punkt, set za set. Lecz to „Elektryk” okazał się bardziej cierpliwy i wygrał 3-1.

Po rozegraniu fazy grupowej przyszedł czas na półfinały. W pierwszym półfinale zagraliśmy z PZS nr 1 Wejherowo. Zespół ten posiada w swoich szeregach doświadczonych graczy, więc nie dał nam większych szans i przegraliśmy 3-1. W drugim półfinale zagrały ze sobą PZS nr 2 Wejherowo oraz PZS nr 2 Rumia, lepszy okazał się ten drugi wygrywając 3-1. Tak więc w walce o trzecie miejsce przyszło nam zagrać ponownie z „Elektrykiem”. Po porażce z fazy grupowej chęć rewanżu była bardzo duża. Mimo zaciętej walki musieliśmy uznać wyższość tego zespołu i przegraliśmy ten mecz zajmując ostatecznie IV miejsce.

Nasi reprezentanci: Wojciech Łączyński, Przemysław Mitak oraz Tomasz Jeżowski. Dziękujemy chłopakom za walkę i sportową postawę.

Klasyfikacja końcowa:

  1. PZS nr 1 Wejherowo
  2. PZS nr 2 Rumia
  3. PZS nr 2 Wejherowo
  4. PZS nr 4 Wejherowo
  5. NRS Wejherowo
  6. PZS nr 3 Wejherowo
  7. PZS Reda
  8. PZS nr 1 Rumia