Z życia szkoły

22
Gru

SZKOLNE KOLĘDOWANIE

Przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak…

Uroczyste szkolne kolędowanie rozpoczęli dyrektor szkoły Anna Wilk oraz ksiądz Piotr Belecki, który życzył całej społeczności szkolnej gotowości do wykonywania swoich zadań i podjęcia nowych wyzwań. Pani dyrektor życzyła wszystkim ciepłej, rodzinnej atmosfery w gronie najbliższych, pojednania i wzajemnej życzliwości. W nastrój świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas kolędy, pięknie wykonane przez chór złożony z uczniów klas 1plo, 2mlo, 2aft, 3hlo oraz solistów: Moniki Bollin (4ft), Izabeli Baranowskiej (3hlo), Pauliny Górkowskiej (2mlo), Kingi Wydry (2aft), Weroniki Szymikowskiej(2aft), Alicji Stenki (1blo), Zuzanny Hajkowicz (1blo), Barbary Malawskiej. Chórowi i solistom perfekcyjnie akompaniowali: Paulina Górkowska (2mlo), Weronika Dampc (1mlo), Weronika Schmidt (1elo), Dominik Białk (3cz), Tomasz Nikrant.

W repertuarze znalazły się m.in.: Przybieżeli, Pójdźmy wszyscy, Gore gwiazda Jezusowi, Przekażmy sobie znak pokoju –  niektórych z nich wysłuchaliśmy w skupieniu, czasem ze wzruszeniem, inne nuciliśmy razem z wykonawcami, zachęceni przez pana Tomasz Nikranta, który był organizatorem i koordynatorem wspólnego kolędowania. Uroczystość zakończyliśmy kolędą Dzisiaj w Betlejem, tradycyjnie odśpiewaną przez nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. Życzymy Wam pogodnych, radosnych Świąt i pomyślności w Nowym Roku.