Z życia szkoły

06
Mar

I MIEJSCE W TRÓJMIEJSKIM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO

6 marca 2018 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni odbył się finał IX Trójmiejskiego Konkursu Języka Niemieckiego pod patronatem Konsulatu Generalnego RFN w Gdańsku. Przystąpili do niego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Trójmiasta i okolic, wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych konkursu. Naszą szkołę dzielnie reprezentowało w tym roku trzech uczniów klas Euro: Agata Maliszewska (2e), Kinga Kilińska (3e) i Paweł Maliszewski (3e), którzy musieli wykazać się nie tylko znajomością języka, ale również wiedzą dotyczącą krajów niemieckojęzycznych.

1 miejsce w finale konkursu, pomimo silnej konkurencji, wywalczył uczeń naszej szkoły Paweł Maliszewski. Po krótkich przemówieniach przedstawiciela Konsulatu Generalnego RFN, dyrektora III LO i organizatorów konkursu wręczono finalistom i laureatom pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!